(clearance - no returns) 20x11 cray spider silver w/ mirror cut face (rotary forged) 5x4.75/120.7 76mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x11Original price: $632.00Sale price: $397.00
5x120.7/4.75 | 76mm12 Available
Bore70.30
Load1250 lbs
$1,588



Cray Wheels
Corvette wheels by Cray is what Corvette owners have come to expect for their aftermarket wheel option. Cray wheels are specifically designed, engineered and created for Corvettes and Corvettes only. Many have tried, but only Cray continues to be the standard when it comes to creating the perfect wheel for these beasts.
Technical Specifications
| Size | 20x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75 |
| Offset | 76mm |
| Center Bore | 70.3mm |
| Load Rating | 1250 lbs |
| Finish | Silver w/ Mirror Cut Face |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | 2011CRD765121S70 |
| SKU | cra-2011crd765121s70 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
