20x11 fifteen52 holeshot rsr gloss black (flow formed) 5x112 10mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x11$569.25
5x112 | 10mm71 Available
Bore66.56
Load1600 lbs
$2,277
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Fifteen52 Wheels
Fifteen52 wheels has 1 goal in mind. To offer customers whatever wheels and styling they desire. Fifteen52 is defined by their concept rather than a specific product because they are car guys first. Element Wheels has the largest selection and best prices of Fifteen52 wheels which will make you feel truly unique. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112 |
| Offset | 10mm |
| Center Bore | 66.56mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | RSHGB-21151+15 |
| SKU | fif-rshgb-21151+15 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
