20x11 mrr ground force gf13 gloss black (corvette c8) (custom) 5x120 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x11$430.00
CustomCustom | 35mmOut of Stock
Bore66.90
Load1874 lbs
$430
Engineered for Excellence
Ground Force Wheels means high performance, fully custom, uncompromising quality wheels designed with one thing in mind. The perfect Stance. This high quality precision wheel is available in any offset with varying degrees of concavity for the perfect dialed in look. If you have a specific fitment, style, and color in mind, look no further because Ground Force Wheels will meet each and every need
Technical Specifications
| Size | 20x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 66.9mm |
| Load Rating | 1874 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | GF1320A65xx20BK-52035 |
| SKU | mrr-gf1320a65xx20bk-52035 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
