20x11 niche prodigy 5 matte black nc279 5x120 50mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x11$502.00
5x120 | 50mm26 Available
Bore66.90
Load1800 lbs
$2,008
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 50mm |
| Center Bore | 66.9mm |
| Load Rating | 1800 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | NC279MX20115W50 |
| SKU | nic-nc279mx20115w50 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
