20x12 niche manta matte black nc600 5x120.7/4.75 30mm
No images available
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x12$629.00
5x120.7/4.75 | 30mm20 Available
Bore70.30
Load1600 lbs
$2,516
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 70.3mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | NC600MX20125U50 |
| SKU | nic-nc600mx20125u50 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
