20x8.25 mayhem cogent dually rear 8107d gloss black 8x210 -192mm 154.2.0 c.b.
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x8.25Original price: $500.00Sale price: $475.00
8x210 | -192mm28 Available
Bore154.20
Load3000 lbs
$1,900
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Mayhem Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x8.25 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x210 |
| Offset | -192mm |
| Center Bore | 154.2mm |
| Load Rating | 3000 lbs |
| Finish | Gloss Black 154. |
| Part Number | 8107D-2879BR192 |
| SKU | may-8107d-2879br192 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
