20x8.5 dub push all gloss black s110 6x115 6x120 42mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x8.5$453.00
6x115, 6x120 | 42mm64 Available
Bore72.56
Load1600 lbs
$1,812
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dub Wheels
DUB Wheels started the 20" game, which grew to 30" in no time. Dub offers the most unique exclusive styles with the largest selection of custom designs and show wheels. You'll find Black Wheels, Chrome Wheels and everything else in between. For over 3 decades they continue to push the envelope . Dub Wheels has never been afraid to create a demand for what does not yet exist. If you want to roll large, DUB Wheels has the answer for you.
Technical Specifications
| Size | 20x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x115, 6x120 |
| Offset | 42mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | All Gloss Black |
| Part Number | S1102085D1+42 |
| SKU | dub-s1102085d1+42 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
