20x8.5 marquee m1009 gloss black 5x115 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x8.5$344.00
5x115 | 20mm70 Available
Bore73.10
Load1763 lbs
$1,376
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x115 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1763 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | 10092085511520SB |
| SKU | maq-10092085511520sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
