20x8.5 mkw m122 chrome 5x115 5x120 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x8.5$415.00
5x115, 5x120 | 18mm2 Available
Bore74.10
Load1600 lbs
$830
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
MKW wheel brands include MKW Alloy, Avenue and MKW OFFROAD. MKW Wheels provides the market with its own design and crafted from the top-grade material. MKW Alloy offers many sizes and finishes for passenger and SUV wheels. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x115, 5x120 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 74.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | M122-2085003218C |
| SKU | mkw-m122-2085003218c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
