20x8 resto r107 malibu gunmetal w/ diamond cut lip 5x127/5 | 5x139.7/5.5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x8$504.00
5x127/5, 5x139.7/5.5 | 1mm32 Available
Bore87.10
Load1900 lbs
$2,016
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5, 5x139.7/5.5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gunmetal w/ Diamond Cut Lip |
| Part Number | R1072080574512 |
| SKU | asr-r1072080574512 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
