20x9 4play off-road 4ps20 satin black 6x135 6x5.5/139.7 -6mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $420.00Sale price: $399.00
6x135, 6x139.7/5.5 | -6mm144 Available
Bore106.10
Load2980 lbs
$1,596
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
4Play Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | -6mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2980 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | 4PS20-20090-6D55-6B1 |
| SKU | 4pl-4ps20-20090-6d55-6b1 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
