(on sale - no returns) 20x9.5 hellcat replica wheels satin black v1180b 5x115 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9.5Original price: $349.00Sale price: $199.00
5x115 | 18mm9 Available
Bore71.50
Load3000 lbs
$796
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Replica wheels will give you the look of the top of the line model without spending the extra thousands of dollars at the dealership. Set off the look of your ride with replica wheels today. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x115 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 3000 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | v1180-299018B |
| SKU | top-v1180-299018B |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
