20x9.5 marquee m1009 gloss black 5x114.3/4.5 45mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9.5$360.00
5x114.3/4.5 | 45mm51 Available
Bore73.10
Load1763 lbs
$1,440
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 45mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1763 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | 10092095511445SB |
| SKU | maq-10092095511445sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
