20x9.5 resto r103 maverick texture gunmetal milled window diamond cut lip 5x4.75/120.7 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9.5$434.00
5x120.7/4.75 | 1mm94 Available
Bore72.69
Load1900 lbs
$1,736
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Resto Wheels are a brand of aftermarket wheels that focus on combining classic designs with modern technology and performance. They specialize in creating wheels that blend classic aesthetics with modern quality and performance.
Technical Specifications
| Size | 20x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 72.69mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gunmetal Milled Window Diamond Cut Lip |
| Part Number | R1032095615212 |
| SKU | asr-r1032095615212 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
