20x9 arena a118 karma smoke bronze tinted 6x135 1mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$469.00
6x135 | 1mmAvailable
Bore87.12
Load2650 lbs
$1,876
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 87.12mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Smoke Bronze Tinted |
| Wheel Color | Bronze, Dark Tinted |
| Part Number | A118209089P00118 |
| SKU | asr-a118209089p00118 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
