20x9 f1r fs5 gloss black 5x114.3/4.5 35mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$355.00
5x114.3/4.5 | 35mm60 Available
Bore66.56
Load1521 lbs
$1,420
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



F1R Wheels
F1R Wheels are a budget friendly wheel brand known for aggressive styling, lightweight cast designs, and wide fitments. Popular in tuner and stance communities
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 66.56mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | FS52095114GB35 |
| SKU | f1r-fs52095114gb35 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
