20x9 icon cajon double black (6-lug) 6x135 16mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$385.00
6x135 | 16mm79 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$1,540
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 16mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Duble Black |
| Part Number | 8320906356DB |
| SKU | ico-8320906356db |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
