20x9 icon cajon satin bronze w/ gloss black lip (5-lug) 5x150 16mm
No images available
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$385.00
5x150 | 16mm40 Available
Bore110.10
Load2500 lbs
$1,540
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x150 |
| Offset | 16mm |
| Center Bore | 110.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Bronze w/ Gloss Black Lip |
| Part Number | 8320905556SBGB |
| SKU | ico-8320905556sbgb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
