20x9 icon cajon silver machined w/ gloss black lip (8-lug) 8x170 6mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$385.00
8x170 | 6mm28 Available
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,540
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | 6mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Silver Machined w/ Gloss Black Lip |
| Part Number | 8320908152SMGB |
| SKU | ico-8320908152smgb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
