20x9 icon rancho double black 8x170 6mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$394.00
8x170 | 6mm52 Available
Bore125.10
Load3200 lbs
$1,576
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | 6mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3200 lbs |
| Finish | Double Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 8420908152DB |
| SKU | ico-8420908152db |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
