20x9 icon rancho silver machined w/ gloss black lip 6x5.5/139.7 16mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$385.00
6x139.7/5.5 | 16mmOut of Stock
Bore106.10
Load2500 lbs
$385
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 16mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Silver Machined w/ Gloss Black Lip |
| Part Number | 8420909056SMGB |
| SKU | ico-8420909056SMGB |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
