20x9 icon shield satin black machined (8 lug) 8x180 12mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$328.04
8x180 | 12mmOut of Stock
Bore125.00
Load3811 lbs
$328
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 12mm |
| Center Bore | 125mm |
| Load Rating | 3811 lbs |
| Finish | Satin Black Machined |
| Part Number | 1020908955MB |
| SKU | ico-1020908955mb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
