20x9 kmc km722 technic satin black 6x4.5/114.3 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$470.00
6x114.3/4.5 | 18mm13 Available
Bore66.06
Load2500 lbs
$1,880
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
KMC wheels is the leading manufacturer of custom wheels for Trucks, SUV's, and cars. KMC has been prominently featured on TV's top custom rides shows to quickly make it a top choice for enthusiasts looking to customize their ride. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x114.3/4.5 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 66.06mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | KM72229064718 |
| SKU | kmc-km72229064718 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
