20x9 lock off-road extreme apex gloss black milled 5x127/5 | 5x139.7/5.5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$407.00
5x127/5, 5x139.7/5.5 | 1mmOut of Stock
Bore87.10
Load2500 lbs
$407
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5, 5x139.7/5.5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Part Number | APEX-2921GBM |
| SKU | loc-apex-2921gbm |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
