20x9 lock off-road extreme assault gloss black 8x180 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$397.00
8x180 | 1mm20 Available
Bore124.30
Load3700 lbs
$1,588
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 124.3mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | ASSAULT-2988GB |
| SKU | loc-assault-2988gb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
