20x9 lock off-road trail machined w/ clear coat 5x127/5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$387.00
5x127/5 | 1mm2 Available
Bore71.50
Load2500 lbs
$774
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Machined w/ Clear Coat |
| Part Number | TRAIL-2957MC |
| SKU | loc-trail-2957mc |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
