20x9 lock off-road trail matte black 8x165/6.5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$387.00
8x165/6.5 | 1mm12 Available
Bore125.20
Load3700 lbs
$1,548
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 125.2mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | TRAIL-2986MB |
| SKU | loc-trail-2986mb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
