20x9 lock off-road trail matte black w/ gloss black ring 8x180 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$387.00
8x180 | 20mm2 Available
Bore124.30
Load3700 lbs
$774
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 124.3mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Matte Black w/ Gloss Black Ring |
| Part Number | TRAIL-2988GB20 |
| SKU | loc-trail-2988gb20 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
