20x9 lock off-road trail matte silver w/ matte black ring 6x139.7/5.5 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$387.00
6x139.7/5.5 | 20mm2 Available
Bore106.20
Load2500 lbs
$774
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 106.2mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Matte Silver w/ Matte Black Ring |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | TRAIL-2969MSMBR20 |
| SKU | loc-trail-2969msmbr20 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
