20x9 moto metal mo816 overlook blackout 6x135 | 6x139.7/5.5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $310.00Sale price: $301.50
6x135, 6x139.7/5.5 | 1mm118 Available
Bore106.10
Load2650 lbs
$1,206
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Blackout |
| Part Number | MO816MX20906701 |
| SKU | moto-mo816mx20906701 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
