20x9 moto metal mo816 overlook gloss black machined 5x114.3/4.5 | 5x127/5 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $335.00Sale price: $317.80
5x114.3/4.5, 5x127/5 | 1mm15 Available
Bore78.10
Load2650 lbs
$1,271
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5, 5x127/5 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Part Number | MO816BD20901401 |
| SKU | moto-mo816bd20901401 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
