20x9 moto metal mo816 overlook gloss black machined 8x180 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $335.00Sale price: $317.80
8x180 | 1mm27 Available
Bore124.20
Load3700 lbs
$1,271
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 124.2mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Part Number | MO816BD20908801 |
| SKU | moto-mo816bd20908801 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
