20x9 mtx phantom 6 x302bz bronze 6x135 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$429.00
6x135 | 18mmOut of Stock
Bore87.10
Load2500 lbs
$429
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Bronze |
| Wheel Color | Bronze |
| Part Number | X302BZ-29065+18 |
| SKU | rac-x302bz-29065+18 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
