20x9 mtx spitfire 6 x300bz bronze 6x135 19mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$399.00
6x135 | 19mmOut of Stock
Bore106.10
Load2500 lbs
$399
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 19mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Bronze |
| Wheel Color | Bronze |
| Part Number | X300BZ-29065+19 |
| SKU | rac-x300bz-29065+19 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
