20x9 niche gamma gloss black m224 5x4.5/114.3 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
$1,960
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Niche Wheels offer aggressive staggered wheel fitments and large caliper clearance. Cutting edge designs in an array of finishes keeps Niche wheels ahead of the pack. In a time when so many options are available, you can be sure that Niche wheels will help set your ride apart from the rest. Modern European, Domestic, or Tuner, Niche has a design for everyone. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | M224209065+35 |
| SKU | nic-m224209065+35 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
