(clearance - no returns) 20x9 niche venice gloss black machined nc287 5x112 | 5x114.3/4.5 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $525.00Sale price: $451.25
5x112, 5x114.3/4.5 | 35mmOut of Stock
Bore72.56
Load1900 lbs
$451
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | NC287BD20904635 |
| SKU | nic-nc287bd20904635 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
