20x9 niche venice gloss silver machined nc287 5x108/4.25 | 5x112 45mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$525.00
5x108/4.25, 5x112 | 45mmOut of Stock
Bore72.56
Load1900 lbs
$525
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25, 5x112 |
| Offset | 45mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | NC287SD20902245 |
| SKU | nic-nc287sd20902245 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
