20x9 oe concepts replica 2012 jeep srt-8 gloss black j1 5x5/127 34mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$283.00
5x127/5 | 34mmOut of Stock
Bore71.50
Load1800 lbs
$283
Engineered for Excellence
OE Concept wheels are aftermarket wheels that are modeled after original equipment (OEM) wheels. They are available in a variety of sizes, designs, and finish options.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 34mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 1800 lbs |
| Finish | Gloss Black J1 |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | J1-20905127+34GB |
| SKU | oec-j1-20905127+34gb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
