20x9 oe replica chevrolet silverado cv34 gloss black machined 6x5.5/139.7 26mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$301.00
6x139.7/5.5 | 26mm104 Available
Bore78.10
Load2450 lbs
$1,204
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
OE Replica wheels are a premium aftermark brand produced by some of the world’s highest quality ISO 9001 certified factories and distributed by one of the largest independent wheel distributors in the US. OE Wheels has provided customers with the highest quality, most affordable factory replica wheels in the industry.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 26mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2450 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | CV34B-20090-6550-26MB |
| SKU | 4pl-cv34b-20090-6550-26mb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
