20x9 oe replica dodge charger srt dg04 chrome 5x115 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$365.00
5x115 | 20mm400 Available
Bore71.50
Load1600 lbs
$1,460
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
OE Replica wheels are a premium aftermark brand produced by some of the world’s highest quality ISO 9001 certified factories and distributed by one of the largest independent wheel distributors in the US. OE Wheels has provided customers with the highest quality, most affordable factory replica wheels in the industry.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x115 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | DG04-20090-5115-20C |
| SKU | 4pl-dg04-20090-5115-20c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
