20x9 performance replicas pr238 gloss black 6x120 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$338.00
6x120 | 40mmOut of Stock
Bore66.90
Load2200 lbs
$338
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x120 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 66.9mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | PR238BX20907740 |
| SKU | pr-pr238bx20907740 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
