20x9 performance replicas pr238 gloss black 6x139.7/5.5 24mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $350.00Sale price: $328.00
6x139.7/5.5 | 24mm24 Available
Bore78.10
Load2200 lbs
$1,312
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 24mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | PR238BX20906124 |
| SKU | pr-pr238bx20906124 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
