20x9 performance replicas pr239 gloss black 8x165/6.5 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $360.00Sale price: $334.00
8x165/6.5 | 35mm40 Available
Bore117.00
Load2865 lbs
$1,336
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 117mm |
| Load Rating | 2865 lbs |
| Finish | gloss black |
| Part Number | PR239BX20908135 |
| SKU | pr-pr239bx20908135 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
