(special pricing) 20x9 select s102 alpine gloss silver brushed 5x120 38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$515.00
5x120 | 38mm56 Available
Bore72.54
Load1800 lbs
$2,060
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Select wheels are specifically designed to fit certain vehicle models or types, often to replace original equipment (OEM) wheels. The term "select wheels" implies that these wheels are not universal and are designed for specific vehicle models or types, ensuring a proper fit.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.54mm |
| Load Rating | 1800 lbs |
| Finish | Gloss Silver Brushed |
| Part Number | S102209021P3809 |
| SKU | asr-s102209021p3809 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
