20x9 tis off-road 565c chrome (6-lug) 6x5.5/139.7 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
$1,516
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
TIS designed another line that appears to be doing just as well after the success of their initial line of Monster Energy wheels, . This designs of these off-road wheels are rugged, aggressive, and with all the features that off-road enthusiasts commonly look for in their wheels. TIS off-road wheels are designed to withstand the toughest off-road conditions. TIS always adapts the styles to stand out from any wheels that may also be using the same elements. By using bold profiles and refined details, these wheels that TIS manufactures are definitely eye-catching in its own right.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Wheel Color | Chrome |
| Part Number | 565C-2098318 |
| SKU | tis-565c-2098318 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
