20x9 weld off-road ledge w106 satin bronze w/ satin black lip (6-lug) (rotary forged) 6x135 20mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9Original price: $440.00Sale price: $418.00
6x135 | 20mm26 Available
Bore87.10
Load2300 lbs
$1,672
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2300 lbs |
| Finish | W106 Satin Bronze w/ Satin Black Lip |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W10609089575 |
| SKU | weld-w10609089575 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
