20x9 weld off-road ridge w151 satin gunmetal w/ satin black ring 8x165/6.5 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x9$440.00
8x165/6.5 | 0mm19 Available
Bore125.00
Load3700 lbs
$1,760
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 125mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Satin Gunmetal w/ Satin Black Ring |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W15109082500 |
| SKU | weld-w15109082500 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
