(clearance - no returns) 21x12 cray hammerhead gloss silver w/ mirror cut face 5x120 52mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
21x12Original price: $780.00Sale price: $393.00
5x120 | 52mm25 Available
Bore67.06
Load1250 lbs
$1,572
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Cray Wheels
Corvette wheels by Cray is what Corvette owners have come to expect for their aftermarket wheel option. Cray wheels are specifically designed, engineered and created for Corvettes and Corvettes only. Many have tried, but only Cray continues to be the standard when it comes to creating the perfect wheel for these beasts.
Technical Specifications
| Size | 21x12 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 52mm |
| Center Bore | 67.06mm |
| Load Rating | 1250 lbs |
| Finish | Gloss Silver w/ Mirror Cut Face |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | 2112HMH525120S67 |
| SKU | cra-2112hmh525120s67 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
