22x10.5 azad az99 gloss black w/ chrome stainless steel lip 5x4.5/114.3 37mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10.5$550.00
5x114.3/4.5 | 37mm16 Available
Bore73.10
Load1700 lbs
$2,200
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
AZAD Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your car or truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 22x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 37mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1700 lbs |
| Finish | Gloss Black w/ Chrome Stainless Steel Lip |
| Part Number | AZ99221055114+37GLOSSBLACK/SSL |
| SKU | aza-az99221055114+37glossblack/ssl |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
