22x10.5 corsart kingpin 5 r504 matte bronze diamond cut lip 5x5/127 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
22x10.5$838.00
5x127/5 | 0mm12 Available
Bore78.10
Load1900 lbs
$3,352
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Corsart Wheels
Corsart Wheels specializes in producing stylish 1-piece alloy wheels for trucks and other vehicles. They focus on offering unique designs with vibrant colors and finishes. Corsart wheels are available in various bolt patterns and offsets to ensure proper fitment for diverse vehicles.
Technical Specifications
| Size | 22x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Matte Bronze Diamond Cut Lip |
| Part Number | R504220573575 |
| SKU | asr-r504220573575 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
